Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Rafineria Trzebinia S.A. partnerem i uczestnikiem wojewódzkich ćwiczeń obronnych

23-10-2008  

​Przemysłowy teren Rafinerii Trzebinia S.A. stał się w środę miejscem manewrów pod kryptonimem „Październik 2008”


Zgodnie z planem szkolenia obronnego w województwie małopolskim na 2008 rok 22 października 2008 roku na terenie przemysłowym Rafinerii Trzebinia S.A. odbyła się część ćwiczeń z zakresu zgrywania systemu kierowania realizacją zadań obronnych. Ćwiczenie połączone było z działaniami sprawdzającymi zewnętrzny i wewnętrzny plan ratowniczy zakładu, realizowanymi przez Zakładową Straż Pożarną Sp. z o.o. i Państwową Straż Pożarną.
Wśród symulowanych akcji przeprowadzone zostało zatrzymanie nieuprawnionej osoby próbującej wjechać na teren zakładu, pożar zbiornika z paliwem oraz atak terrorystyczny, któremu towarzyszyło podłożenie ładunku wybuchowego na autocysternie.
Ćwiczenia wymagały współpracy służb ratowniczych Rafinerii Trzebinia S.A. (Zakładowa Straż Pożarna Sp. z o.o., ORLEN Ochrona Sp. z o.o.) z jednostkami ratowniczo-gaśniczymi Państwowej Straży Pożarnej z Chrzanowa i Krakowa oraz Policją. W ćwiczeniach uczestniczyli przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie oraz  Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Chrzanowie. Nie zabrakło także przedstawicieli Urzędu Miasta w Trzebini. Koordynacja działań ratowniczych, desantowych, akcji saperskiej, jak również działań grupy antyterrorystycznej przebiegła sprawnie i bez zakłóceń.
Teren ćwiczeń został zabezpieczony przez służby ORLEN Ochrona Sp. z o.o.  Trwające 2 godziny ćwiczenia, w opinii obserwatorów i uczestników, zakończyły się sukcesem. Arkadiusz Pypłacz - koordynator ćwiczeń, a zarazem pełnomocnik ds. ochrony Rafinerii Trzebinia S.A., jako wyraz uznania dla gospodarza obiektu, otrzymał od organizatora ćwiczeń czyli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie pamiątkowy medal Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego tego Urzędu.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN