Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Podsumowanie drugiej zbiórki elektrośmieci zorganizowanej w Rafinerii

06-03-2013  

Podczas styczniowej zbiórki elektrośmieci przeprowadzonej na terenie Rafinerii Trzebinia udało się zebrać 1150 kg odpadów. Pracownicy Rafinerii i Grupy Kapitałowej przez dwa tygodnie mogli przynosić do specjalnych pojemników rozstawionych na terenie firmy zużyty sprzęt z kategorii małe RTV i AGD, baterie oraz żarówki.
Podczas pierwszej zbiórki przeprowadzonej w Rafinerii pod koniec 2012 roku udało się zebrać ponad 3000 kg elektrośmieci. Ubiegłoroczna zbiórka pozwoliła spełnić marzenie 11-letniej Wiktorii - podopiecznej Fundacji „Mam Marzenie”, której marzeniem był tablet.
Główne założenie tej akcji to kształtowanie świadomości ekologicznej i promowanie proekologicznej postawy. Od kilku lat prawo zabrania wyrzucania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wraz z pozostałymi odpadami komunalnymi. Często jednak zarówno przedsiębiorstwa jak i osoby prywatne nie mają świadomości konieczności segregacji i recyklingu elektro-śmieci.
Projekt prócz swojego wymiaru ekologicznego ma także drugi, niemniej ważny wymiar – charytatywny.  Fundusze uzyskane z recyklingu wysłużonego sprzętu elektrycznego i elektronicznego są przekazywane na konto Fundacji „Mam Marzenie” z Krakowa.
Wszystkim Pracownikom, którzy przyłączyli się do akcji bardzo dziękujemy!

 
 
 

Marki Grupy ORLEN