Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ON BIO 20 ponownie w ofercie Rafinerii Trzebinia S.A.

17-07-2007  

​W związku ze zmianami przepisów w ustawie o zmianie ustawy o podatku akcyzowym z 11 maja 2007 roku Zarząd Rafinerii Trzebinia S.A. podjął decyzję o powrocie do produkcji oleju napędowego ON BIO z 20% zawartością estrów FAME. Uchwalone zmiany w powiązaniu z innymi planowanymi rozwiązaniami sprzyjają rozwojowi alternatywnych źródeł energii i uzasadniają wznowienie produkcji biopaliw w Polsce. Zmiany w ustawie o podatku akcyzowym wejdą w życie po notyfikacji przez Komisję Europejską.

Zarząd Rafinerii Trzebinia S.A. postanowił wznowić począwszy z dniem 16.07.2007 roku sprzedaż ON z zawartością 20% biokomponentu FAME. Olej napędowy z zawartością 20% biokomponentów, sprzedawany był do końca 2006 roku pod nazwą handlową ON BIO 10. Ponieważ Rafineria Trzebinia pragnie precyzyjniej odzwierciedlić udział biokomponentów w oleju napędowym dlatego też, obecnie produkt ten, będzie sprzedawany pod nazwą handlową „ON BIO 20”. Zarząd Rafinerii Trzebinia S.A. po przeprowadzeniu szczegółowych analiz ekonomicznych podjął decyzję o powrocie do produkcji oleju napędowego ON BIO z 20% zawartością estrów wyższych kwasów tłuszczowych FAME. Decyzja jest wynikiem zmian w zakresie ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych w ustawie z dnia 11 maja 2007roku, która zwiększa ulgę w akcyzie o blisko 5 gr za litr biokomponentu w oleju napędowym oraz obniża z 20 gr do 1 gr na litrze stawkę akcyzy na tzw. paliwa samoistne, czyli czyste biokomponenty przeznaczone do napędu silników spalinowych.
Uchwalone zmiany podatkowe, w kontekście innych planowanych zmian i rozwiązań sprzyjających rozwojowi alternatywnych źródeł energii uzasadniają wznowienie produkcji biopaliw.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN