Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Warsztaty edukacyjne z ORLEN Południe

20-11-2019  

Ponad dwustu szóstoklasistów ze szkół podstawowych z gminy Jedlicze wzięło udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez ORLEN Południe.

Czym jest ropa naftowa, jak się ją wydobywa i co można z niej otrzymać? – to tylko niektóre z pytań, jakie uczniowie mogli zadać podczas lekcji przeprowadzonych przez specjalistów z Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce.
Uczestnicy mogli z bliska zobaczyć surową ropę z kopalni w Bóbrce czy lampę naftową. Poznali historię tego niezwykłego surowca zwanego „czarnym złotem” oraz dowiedzieli się w jaki sposób trafia do Jedlicza. Młodzież mogła także dotknąć elementów urządzeń służących do wydobywania ropy, takich jak świder do wiercenia rdzeniowego czy kiwon pompowy. Uzupełnieniem lekcji była przekazana wiedza o ojcach założycielach polskiego przemysłu naftowego: Ignacym Łukasiewiczu, Tytusie Trzecieskim i Karolu Klobassy-Zręckim.
Organizacja warsztatów dla uczniów szkół podstawowych przez ORLEN Południe to kolejne z działań edukacyjnych podejmowanych przez spółkę. W Michalickim Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym uruchomiona została w bieżącym roku klasa pod patronatem ORLEN Południe, gdzie firma wyremontowała i wyposażyła nowoczesną pracownię chemiczną. Konsekwentnie kontynuowana jest również współpraca spółki z uczelniami wyższymi i szkołami ponadpodstawowymi, w ramach której prowadzone są praktyki zawodowe i zajęcia edukacyjne dla uczniów i studentów w rafineriach w Trzebini i Jedliczu.
 
01_warsztatyOPD.JPG02_warsztatyOPD.JPG03_warsztatyOPD.JPG 
 
 

 
 
 

Marki Grupy ORLEN