Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ORLEN Południe „eko nie tylko od święta” już po raz piąty

07-12-2015  

ORLEN Południe aktywnie angażuje się w inicjatywy promujące dbałość o środowisko naturalne wśród lokalnej społeczności. Dlatego już po raz piąty spółka przygotowała dla mieszkańców Trzebini eko-akcję, która odbędzie się tradycyjnie na miejskim Rynku przy okazji organizowanej dla wszystkich Wigilii.
 
Każdy z uczestników spotkania, który 19 grudnia br. przyniesie ze sobą minimum 5 kg makulatury, otrzyma jedno drzewko choinkowe. ORLEN Południe,  podobnie jak w latach poprzednich,  przygotował 500 ukorzenionych drzewek, które po okresie świątecznym będą mogły zostać wykorzystane jako ozdoba kilkuset przydomowych ogródków.
 
W ramach wydarzenia ORLEN Południe przygotował także Naukowe Mikołajki – edukacyjne pokazy i warsztaty dla najmłodszych. Szereg atrakcji dla małych naukowców obejmie m.in. badanie kwaśności czy wykonanie świątecznych pamiątek dzięki wykorzystaniu reakcji polimeryzacji. Na stanowiskach prowadzone będą również konkursy z wiedzy o ekologii. Oczywiście, nie zabraknie także przygotowanych specjalnie dla najmłodszych animacji: konkursów, zabaw czy malowania buziek. Do wspólnej zabawy zapraszać będą kolorowe maskotki: Miś polarny, Reniferek Sven i Bałwanek Olaf.
 
Sukces wszystkich edycji akcji „Drzewko za makulaturę, czyli eko nie tylko od święta” doskonale świadczy o rosnącym zainteresowaniu
i świadomości na temat aspektów środowiskowych. Ekologiczne wydarzenie, przygotowane przez ORLEN Południe będzie miało również wymiar społeczny. Środki uzyskane ze zbiórki makulatury trafią do jednej z lokalnych instytucji pro-społecznych. Liczymy, że mieszkańcy tradycyjnie już zaangażują się w eko-akcję i nie przybędą na trzebiński rynek z pustymi rękoma.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN